Maj 02 2013

Zmiany, zmiany

Napisane przez o 9:18 am w Hodowla,Kocięta

Hugh_102Wpisów dawno nie było, co nie oznacza, że przez te kilka miesięcy nic się nie działo w Agpamisie. Oj, działo się działo. Po pierwsze Hugh Laurie znalazł cudowny dom i mieszka z panią Lidią. Jest przeszczęśliwym zadbanym jedynakiem, próbującym zapewnić swojej pani od czasu do czasu trochę rozrywki. A pani oczywiście zapewnia rozrywkę jemu.

Hugh Grant nadal szuka domu. Choć po osiągnięciu statecznego wieku 1 roku troszkę się uspokoił, Hugh_100cały czas uważam, że do pełni szczęścia w dalszym życiu potrzebuje domu z innymi zwierzętami. Nie muszą być to koty, mogą być psy. Raczej nie żółwie, a już całkiem nie ptaszki. Te ostatnie mogłyby zostać jednorazową zabawką, niestety. Grant, nazywany w domu Szary, mimo uspokojenia nadal jest prawdziwym KOTEM, cieszącym się z nadejścia wiosny i z tego, że owady wreszcie się obudziły. Kiedy akurat jakiś owad samobójca nie wleci do nas do domu, morduje myszki, zaczepia Dzidzię lub domaga wypuszczenia „czerwonego robaczka” czyli pobawienia się z nim laserkiem.

Ira_003Po długich oczekiwaniach, próbach, testach, wreszcie doczekaliśmy się kolejnego miotu Józi. Nie wiem, czy zapatrzyła się na Milunię, czy wysłuchała moich opinii, że dziewczynki są przereklamowane, czy też w grę wchodzą geny (jej mama zachowywała się podobnie), dość że 20 kwietnia urodziła cztery kocurki. Tatusiem tego męskiego miotu jest GIC Fodnaheia’s Galypso, DVM, prawdziwy norweg z Norwegii, od ponad dwóch lat zamieszkujący w Polsce w hodowli Atlas*PL. Józia jak zawsze poradziła sobie sama, z jedną odmianą – przyszła rodzić do mnie do łóżka i zdegustowana chyba moim brakiem reakcji, a raczej kamiennym snem, postanowiła się zabrać ze świeżo narodzonym Ilją, który wydarł się i mnie obudził. Pozostali bracia przyszli na świat w koszyczku. Moja obecność była tak naprawdę zbędna.
Mamy zatem cztery malutkie kocurki. Są to Ilja Erenburg czarny pręgowany tygrysio (n 23), Isaac Newton czarny Isaac_004srebrzysty pręgowany tygrysio z białym bikolor (ns 03 23), Ian McKellen niebieski klasycznie pręgowany z białym bikolor (a 03 22) i Ira Gershwin brązowy pręgowany tygrysio (n 23). Kociaki rosną ładnie. Tak jak się spodziewałam, różnią się wyglądem. Jestem bardzo ciekawa dalszego ich rozwoju.

Share

Bez komanetrzy

Trackback URI | Comments RSS

Zostaw komentarz