odkurzacz centralny Variovac odkurzacz centralny Variovac

Centralne odkurzanie

odkurzacz centralny Variovac
fot. variovac-polska.pl

Coraz więcej osób przekonuje się do nowej generacji urządzeń sprzątających i zastępuje nimi urządzenia tradycyjne, które zazwyczaj posiadamy w swoich domach. Tu przykład może stanowić odkurzacz centralny.

System odkurzania centralnego jest urządzeniem droższym od standardowych odkurzaczy, ale bardzo praktycznym. Znakomicie spełnia swoją funkcje szczególnie, gdy w domu są małe dzieci, lub osoby chore. W takich przypadkach zaletą jest to, że nie słychać pracy urządzenia, gdyż odkurzacz znajduje się poza domem. Gdy odkurzamy za ścianą mogą spać małe dzieci, odpoczywać chorzy nie słysząc pracy odkurzacza. Nam samym również nie przeszkadza hałas, gdyż go nie słyszymy. Daje to możliwość np. prowadzenia rozmowy, słuchania radia, itd.

Odkurzacz centralny Variovac jest nieodzowny w przypadku osób posiadających alergie na kurz. Używanie tradycyjnych odkurzaczy sprawia, że w sprzątanych pomieszczeniach czuć kurz i widoczny jest unoszący się pył. Gdy używany jest odkurzacz centralny nie ma mowy o unoszącym się kurzu, czy pyle, który jest za pomocą rur natychmiast odprowadzany na zewnątrz budynku.

Ponadto odkurzacz centralny jest trzy razy lżejszy od standardowego odkurzacza, co jest bardzo ważne w przypadku ludzi starszych, lub chorych niemogących dźwigać. Odkurzacz nie jest ciężki, gdyż do sprzątania używamy jedynie lekkiego, elastycznego węża, który posiada specjalną końcówkę. Wąż jest bezpośrednio wpinany do gniazda ssącego i rozpoczyna swą pracę. Rurami ssącymi umieszczonymi w ścianach kurz przemieszczany jest do specjalnego pojemnika, który znajduje się w jednostce centralnej poza pomieszczeniem mieszkalnym.