Dlaczego warto zastosować ciepły montaż?

Wiele okien montuje się nadal w tradycyjny sposób, ale wydaje się, że ciepły montaż szybko zyskuje na popularności. Dlaczego warto zdecydować się na tę metodę? Jakie są zalety stosowania jej na budowie?

Energooszczędność

Jednym z najważniejszych plusów używania tej metody montażu okien jest to, że gwarantuje nam ona ogromną izolację termiczną, której nie uzyskamy używając tradycyjnej pianki montażowej. Na rynku dostępne jest wiele okien, których producenci twierdzą, że są one energooszczędne, jednak w rzeczywistości wiele zależy tutaj od odpowiedniego montażu. Tylko w ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że nasze okna są prawdziwie energooszczędne.

Izolacja przed utratą ciepła

Energooszczędne okna nie są tanie i zamontowanie ich w całym domu to niemała inwestycja. Okazuje się jednak, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto, jeśli nie zamontujemy ich odpowiednio. Kluczowym czynnikiem będzie tutaj szczelne połączenie framugi z murem wokół niego. Jeśli o to nie zadbamy, zbędna cyrkulacja powietrza będzie ochładzać pomieszczenia i marnować energię wyprodukowaną poprzez ogrzewanie. Oprócz tego, narażamy te miejsca na wilgoć, która wpływa na właściwości izolacyjne pianki. Nawet jeśli zostanie ona położona odpowiednio, nadal może się zużywać z czasem. Z tego powodu zaleca się ciepły montaż okien, dzięki któremu będziemy mogli mieć pewność, że warstwa izolacyjna będzie dokładnie uszczelniona. Uchroni nas to przed powstawaniem mostków termicznych, które powodują straty energii.

Ochrona przed zagrzybieniem

Zawilgocenie okien może także prowadzić to powstawania grzybów i pleśni w pomieszczeniu. Jest to nie tylko niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców, ale też niszczy całą ciężką pracę, którą włożyliśmy w wykończenie domu. Grzyby naścienne mogą powodować różne choroby, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób mieszkających w ich otoczeniu. Co więcej, pozbycie się ich z mieszkania nie jest proste, szczególnie jeśli zostaną one zignorowane i pozwolimy im się rozrastać. Może się okazać, że będziemy musieli skorzystać z usług firm zajmujących się usuwaniem tego rodzaju zmian, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Okno montowane metodą ciepłego montażu ma wiele zalet i niewykluczone, że w przyszłości kompletnie zastąpi ona tradycyjny montaż. To rozwiązanie nie tylko sprawia, że nasze okno jest dużo bardziej energooszczędne, ale też niweluje ryzyko zachorowań spowodowanych grzybami naściennymi. Zdecydowanie warto zdecydować się na to rozwiązanie.