baw sie dobrze w escape roomie baw sie dobrze w escape roomie

Escape Room – co to takiego?

Escape Room to nowy rodzaj rozrywki, którego nigdy wcześniej nie było w Polsce. Od kilku lat w największych miastach naszego kraju, jak Kraków, a czasem również w tych mniejszych, tworzone są kolejne magiczne pokoje zagadek wypełnione najróżniejszymi (prostszymi lub trudniejszymi) zagadkami, które tylko czekają na to, aż ktoś je rozwiąże. Na czym polega więc cała ta zabawa? Do kogo jest skierowana i jak się z niej korzysta?

Escape room dość mocno przypomina klasyczne gry komputerowe, tyle że cała rozrywka rozgrywa się w świecie rzeczywistym. Grupa śmiałków trafia do tematycznego pomieszczenia i zostaje w nim zamknięta. Otrzymuje określoną ilość czasu na wydostanie się z pokoju – w przeciwnym razie musi w nim pozostać na zawsze… No może bez przesady, ale aż do momentu, gdy ktoś z obsługi otworzy pokój zagadek i wydostanie z niego osoby, które nie poradziły sobie z rozwiązywaniem zadań.

baw sie dobrze w escape roomiePoziom trudności zagadek uzależniony jest od rodzaju samego pokoju zagadek. Początkujące ekipy powinny rozpocząć swoją zabawę od tych najprostszych, stopniowo próbując rozwiązywać coraz trudniejsze zagadki. Każdy escape room może mieć inny poziom trudności, być dostosowany do innej liczby uczestników i mieć inny wygląd. Informacje na ten temat znajdziemy na stronach internetowych escape roomów lub u obsługi. Pokój zagadek może być zaaranżowany na przykład jako cela więzienna, piwnica, pokój hotelowy czy nawet oddział szpitala psychiatrycznego.

Gdzie można skorzystać z tego rodzaju rozrywki w mieście Kraków? Otóż występuje występuje tutaj już całkiem spora ilość Escape Roomów i tak naprawdę można się na nie natknąć dosłownie wszędzie – nawet w centrum miasta, gdzie przy ulicy Kremerowskiej znajduje się Escape Room www.LostRoom.pl Kraków. Wszechobecnej obecności pokojów zagadek w Krakowie nie ma się co dziwić, bo tą rozrywkę pokochali wszyscy! Warto spróbować w niej swoich sił.