oprawa obrazu oprawa obrazu

Sztuka oprawy obrazów

W wielu sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, elementów dekoracyjnych lub budowlanych możemy nabyć ramy do obrazów. Jest to zazwyczaj dość szeroki wybór w którym nie zabraknie ramki drewnianej czy z aluminium lub jakichkolwiek tworzyw sztucznych. Jeśli jednak potrzebujemy nabyć coś bardzo indywidualnego, lub obraz wymaga skorzystania z usług fachowych, lepiej udać się do specjalisty.

oprawa obrazuUzyskamy dodatkowo wszelkie wszelką pomoc w kwestiach technicznych, wizualnych oraz przy powieszeniu obrazu. Jeśli dane dzieło ma być punktem centralnym naszego salonu nie powinniśmy zapomnieć o odpowiednim jego podświetleniu. Dobór samej ramy do obrazów jest też bardzo ważnym elementem, musi pasować do samego obrazu, plakatu czy rysunku, ale również do wnętrza w jakim będziemy go eksponować.

Dodatkowo firmy te specjalizują się również w renowacji starych ram i obrazów, przewracając blask zakurzonym dziełom, które lata swojej świetności mają za sobą. Odpowiednio dobrana oprawa jest również sztuką w samej sobie, zapewniając odpowiednie połączenie tego co chcemy wyeksponować z samym rodzajem elementu podkreślającego. Czasem do najbardziej wyszukanych obrazów stosowane jest kilka rodzai  listew nadając głębię i otrzymując bardzo nietypowa i oryginalną ramę.

Profesjonalne pracownie oprawy obrazów współpracują najczęściej na stałe z artystami wykonując oprawy ich dzieł ale również realizując zamówienia oprawy wielkoformatowych i niestandardowych dzieł, plakatów itp. Listwy stosowane do oprawy obrazów zapewniają bardzo szeroki asortyment i zaspokoją wszelkie nawet bardzo wybredne gusta.