przedszkole przedszkole

Właściwe miejsce dla pociech

W obecnych czasach oboje rodziców najczęściej pracuje. Jest to wywołane najczęściej przymusem gospodarczym, choć nie koniecznie. Często oboje rodziców chce się spełniać zawodowo, gdyż wychowywanie dzieci na pełny etat może człowieka znacznie ograniczyć. Babcie i dziadkowie to raczej opieka doraźna, gdyż oni też mają swoje życie. Inna sprawa, że dziecko powinno się integrować z rówieśnikami. Instytucja powołana do zapewnienia opieki małym dzieciom jest żłobek.

przedszkoleOczywiście ważne jest, żeby znaleźć jakiś dobry z doświadczoną kadrą – polecam zapoznać się z ofertą . Nie raz się widzi filmy, jak opiekunki potrafią nawet maltretować dziecko. Rodzic, udając się do pracy, powinien być spokojny o ich los. Umożliwia on na pierwsze relacje z innymi dzieciakami, co jest bardzo ważne w harmonijnym rozwoju dziecka. Do tego dobre instytucje tego typu próbują stymulować rozwój dziecka, do czego większość rodziców nie jest przystosowana. Po pracy rodzice mogą się skupić na budowaniu relacji psychicznych, emocjonalnych i rodzinnych. Tego tam się na pewno nie nauczy, gdyż opiekunki mają kilkoro dzieci pod sobą.

Drugim etapem jest przedszkole, które w założeniu ma już przygotowywać dzieci do szkoły. Pracujący rodzice nie są w stanie zadbać o ten aspekt rozwoju swojej pociechy. To wymaga wiedzy specjalistycznej, której najczęściej nie posiadają. Tu już dzieci poddawane są mocniejszej integracji w grupie rówieśników. Tworzone jest też poczucie obowiązku i pracy. To ma pomóc w przyszłości, aby nauczyć dziecka obowiązkowości. Dzieci uczą się pierwszych liter, cyfr oraz czytać i pisać.