Wysyp gier internetowych i społecznościowych

Ostatnimi czasy zauważyć można wzmożoną aktywność, jeżeli chodzi o pojawianie się nowych gier internetowych. Gry online, które są tworzone przez różne studia, dla różnych graczy, wyłaniają się jak grzyby po deszczu. Dla wielu osób jest to niezmiernie dobra wiadomość, gdyż większość graczy, którzy są zwolennikami takich pozycji, często je zmienia. Zazwyczaj typowy zawodnik swoją przygodę z danym tytułem nie kontynuuje po miesiącu, czasem dwóch.

gry internetoweNiewątpliwie gry internetowe stały się monopolistami, jeżeli by patrzeć na cały rynek, ponieważ przede wszystkim dostęp do nich jest szybszy, prostszy i łatwiejszy, a rozrywka w porównaniu z pełnoprawnymi tytułami nie odstaje od reszty.

Jednak trend ten niesie też ze sobą poważne konsekwencje wynikające z tego, że pojawia się coraz więcej tytułów, a graczy tak drastycznie nie przybywa, dlatego albo tytuły te nie znajdują zwolenników, co zdarza się naprawdę rzadko, albo starsze gry, które swoje premiery miały stosunkowo niedawno, są zmuszone do zamknięcia serwerów.Gry, które cieszą się największą popularnością to takie pozycje jak rozmaite gry wyścigowe, gry typu strzelanki, pasjans, poker, kości oraz wiele gier z fabułą dla najmłodszych graczy, często gier z bohaterami z ulubionych bajek dzieci.

Płatne gry, cieszące się niegdyś dużą popularnością są zmuszone do przejścia na model bezpłatny, ponieważ brakuje im ilości graczy, która pozwoliłaby na, chociażby utrzymanie serwerów i opłacenie pracowników.

W taki oto sposób pomimo naprawdę ogromnej ilości nowości, liczba aktywnych tytułów wcale tak bardzo się nie powiększa, a niekiedy nawet zmniejsza. Tu swoją cegiełkę mogą dołożyć również liczne gry społecznościowe, które są tylko i wyłącznie prostym programem, a jednak tak bardzo popularnym.