usługi doradcy finansowego usługi doradcy finansowego

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Każdy klient zaciągając kredyt gotówkowy poszukuje jak najbardziej atrakcyjnej dla siebie oferty. Niestety uzyskanie informacji z wielu banków czy innego rodzaju instytucji finansowych wiąże się z ogromną ilością czasu, jaką musielibyśmy na to przeznaczyć. W związku z tym wiele osób decyduje się na skorzystanie ze wsparcia doradcy finansowego. O korzyściach i zaletach tej współpracy przeczytasz poniżej.

Kredyt gotówkowy z pomocą eksperta

Chcąc oszczędzić czas najczęściej zaciągamy kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy inne produkty finansowe. Niestety w rzeczywistości może okazać się, że to rozwiązanie wcale nie było dla nas najkorzystniejsze. O wiele lepszym rozwiązaniem jest udanie się do doradcy finansowego, który współpracuje z wieloma bankami i innymi instytucjami finansowymi. Tym samym ma on możliwość zaoferowania i porównania różnych rozwiązań i dopasowania ich do oczekiwań i możliwości finansowych zainteresowanego klienta.
Sięgnij po profesjonalną pomoc ekspert od finansów w Białymstoku: https://www.monikarytel.pl/

W przypadku, gdy korzystamy z oferty konkretnego banku jego pracownik chcąc sprzedać produkt może pominąć wiele istotnych szczegółów lub kosztów. Z kolei klienci nie mają czasu na czytanie i tak obszernych umów kredytowych, które w rzeczywistości nie są wcale dla niego korzystne. Doradcy finansowi są niezależni. Przedstawiają wiele ofert po to, aby znaleźć najodpowiedniejszy produkt dla klienta, ponieważ oferując niekorzystny produkt mogliby stracić jego zaufanie.

Ekspert finansowy zaoszczędzi Twój czas

Kolejną zaletą korzystania z usług doradcy finansowego jest ogromna oszczędność czasu. W jednym miejscu jesteśmy w stanie uzyskać porównanie ofert wielu banków. Ponadto doradcy finansowi, chcąc pozyskać klienta przywiązują szczególną uwagę do jego obsługi, dzięki czemu zainteresowany otrzyma wszelkie niezbędne wyjaśnienia co do dotyczącej go kwestii.

Doradcy kredytowi znają zakresy zdolności kredytowej poszczególnych banków, dzięki temu już na wstępie rozmowy są w stanie ocenić realne szanse klienta na otrzymanie kredytu. Niestety wielu pracowników banku, aby sprawdzić zdolność kredytową tworzy wnioski, do których klient jest zobowiązany podać wszystkie swoje dane. Niestety wielokrotnie dochodzi później do sytuacji, gdzie pomimo anulowania z różnych przyczyn wniosku kredytowego pracownicy banku mający dostęp do danych klienta dzwonią z nową ofertą kredytową lub celem zareklamowania produktu bankowego.

Pamiętajmy również, że doradca finansowy znając doskonale ofertę banku może w naszym imieniu negocjować warunki kredytu, dzięki opcji skorzystania z dodatkowych produktów bankowych. Niestety zaciągając kredyt w banku od jego pracownika nie uzyskamy takiej informacji.