dj - zawód niezwykle wymagający dj - zawód niezwykle wymagający

Jak pracuje DJ?

To czy DJ jest dobry czy nie, tak naprawdę decydują ludzie, którzy przychodzą do klubu, gdzie gra DJ. Jeżeli jest dobry to tłumy ludzi walą drzwiami i oknami, o każdej porze nocy. Jeżeli jest kiepski to na parkiecie świecą pustki, nawet w weekendy. Czym musi charakteryzować się DJ, aby przyciągać tłumy?

dj - zawód niezwykle wymagającyPrzede wszystkim DJ powinien znać się na muzyce, starej, nowej, oldschool’owej, retro. Na każdej. I być do tego kreatywny. To właśnie kreatywność i sposób łączenia ze sobą muzyki decyduję o tym ile ludzi przyciągnie. W swoim repertuarze powinien mieszać nowości z klasykami, sambę z rapem, pop z rockiem. Tak, aby jego set był bardzo atrakcyjny i uderzał go gustów bawiących się w jego muzyce ludzi.

Ponadto DJ powinien sam lubić zabawę, ponieważ kiedy sam dobrze bawi się w trakcie swojej pracy jest on w stanie porwać za sobą tłum ludzi, którzy do niego dołączą. Takie podejście DJ sprawi, że będzie autentyczny dla innych i chętnie będą przychodzić do klubu, w którym on gra. Dobry DJ zna się też na modzie i najnowszych trendach oraz podąża za ta modą. Taka osoba oddaje wrażenie, że jest nowoczesna, młoda i godna uwagi.

Zawód DJ to nie tylko rozkręcanie i granie na dyskotekach i w klubach, ale także zabawianie ludzi na wszelkich uroczystościach typu wesela, studniówki, zabawy sylwestrowe etc. Taki rodzaj bycia DJ, zazwyczaj określa się mianem Wodzireja, który rozkręca zabawę i prowadzi cały przebieg uroczystości zabawiając gości i zapraszając ich do wspólnych tańców i zabaw. Takie osoby powinny być otwarte, towarzyskie oraz powinny charakteryzować się dobrym poczuciem humoru. DJ coraz częściej gra na weselach, szukając odpowiedniego człowieka na własne wesele wystarczy wpisać w necie, np. dj wesele czy dj na wesele Kraków.

Praca DJ nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wymaga on pracy od zmierzchu do późnych godziny porannych, ciągłego zaangażowania, tworzenia nowych setów, poznawania nowości na rynku muzycznym, a przy okazji dawania z siebie 100% przy zabawianiu ludzi.