growbox sklep growbox sklep

Jak wygląda nawadnianie roślin w growboxie?

growbox sklepGrowboxy są idealne do ogrodów przydomowych lub małych pomieszczeń, gdzie tradycyjna powierzchnia ogrodu nie jest dostępna. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów konfiguracji pola uprawy hydroponicznej, ogólne wymagane materiały są takie same. Hydroponika to system uprawy na bazie wody, który bardzo różni się od uprawy roślin w glebie. Growbox wykorzystuje technologię głębokowodną i różnorodne zapasy, aby utrzymać rośliny w zdrowiu i zapewniać im rozwój w tym środowisku.

Specyfika growboxów

Zbiorniki hydroponiczne wymagają swobodnego przepływu wody wokół korzeni, aby zapewnić roślinie wilgoć i składniki odżywcze. Pojemniki te mają wiele otworów, co nadaje im wygląd podobny do siatki. Pojemnik utrzymuje bezglebowe medium, jednocześnie pozostawiając wodę w pojemniku. Hydroponika używa podłoża bezglebowego. Oferujący przystosowane do niej nawozy sklep to na przykład flora-fauna.pl. Rozmiar pojemnika waha się w zależności od zastosowania. Growbox może być przystosowany do małych roślin, takich jak zioła lub też nieco większych, np. warzyw.

Zbiornik wodny

Hodowla hydroponiczna wykorzystuje technologię dużego, napowietrzonego zbiornika z wodą, który otacza korzenie roślin zawieszonych z góry. Pojemniki powinny być usadowione w taki sposób, aby rośliny były co najmniej w połowie zanurzone w wodzie, a korzenie zakryte. Aby zapobiec wysychaniu roślin lub niedoborowi składników odżywczych, odparowująca woda w zbiorniku musi być stale wymieniana. Posiadający w swojej ofercie niejeden growbox sklep to na przykład flora-fauna.pl, gdzie nabyć można również systemy nawadniające oraz rozmaite akcesoria ułatwiające obsługę.

Zobacz więcej: Flora&Fauna | Growbox sklep