kotylion przypinka kotylion przypinka

Kotylion – przypinka obszyta materiałem

Kotyliony to przypinki czy broszki mające najczęściej kształt kokard, rozet ,wstążek czy też medalionów. W przeszłości najczęściej kotyliony wykorzystywano w trakcie rozmaitych zabaw – szczególnie tych tanecznych. Teraźniejsze kotyliony znacznie częściej ujrzymy na paradach narodowych, wszelkich wydarzeniach patriotycznych, a także na weselach. Kotylion przypinka to również atrybut spotykany na zawodach jeździeckich. Choć artykuły te nie są szczególnie mocno popularne, to wciąż znajdują się na nie amatorzy. Z zamówieniem ich jednak nie powinni mieć większych trudności. Można to zrobić nawet online.

Kotyliony w tańcu

Dawniej używano kotylionów podczas zabaw tanecznych, których celem było łączenie dziewczyny i chłopaka w pary pary. Oczywiście uprzednio rozdzielonych. Ta para, która odszukała siebie pierwsza zwyciężała. Obecnie taniec kotylionowy występuje na weselach i studniówkach, jednak tradycja ta coraz bardziej odchodzi już do lamusa.

Kotyliony wykonywane są materiału, pośrodku którego umieszczana jest przypinka z nadrukiem. To sprawdzony sposób na trwałe i dobrze wyglądające gadżety. Stąd też zresztą hasło kotylion przypinka będące od czasu do czasu wyszukiwane.

Z czasem kotyliony zaczęły być używane jako ozdoby psów, kotów i koni na wystawach oraz pełniły także rolę medalu, który otrzymywał zwycięski pies, kot lub koń. Podczas wesel kotyliony były i są wykorzystywane jako rozdzielenie gości Pana Młodego i Panny Młodej oraz kawalerów i panien od zamężnych i żonatych osób, w zależności z której strony są one przypięte. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo jest rozpoznać kto jest czyim gościem oraz czy ktoś jest wolny. Taki sposób zapobiega popełnieniu foux-pas i zaproszeniu do tańca kogoś kto jest zajęty lub zwrócenie się do nie tego gościa co trzeba.

kotylion przypinka

Patriotyczne kotyliony

Coraz bardziej wykorzystywaną formą symbolu kotylionów jest wykorzystywanie ich podczas świąt narodowych oraz w celu okazania patriotyzmu. Kotyliony na takich uroczystościach są w kolorach biało-czerwonych, które mają symbolizować białego orła na czerwonym tle. W tym przypadku kotyliony tworzą swoistego rodzaju znak i symbol oznaczający pamięć i przywiązanie do tradycji.

Chodź obecnie taniec kotylionowy odszedł do lamusa, a same kotyliony pełnią funkcję symbolu i pamięci o tradycji staropolskiej, nadal są wykorzystywane w kręgach, w których dawniej miały one największe znaczenie oraz tradycja kotylionów była pielęgnowana z pokolenia na pokolenie.