trójkąt ostrzegawczy trójkąt ostrzegawczy

Przeglądy samochodu

trójkąt ostrzegawczySerwisowanie auta potrafi być naprawdę wyjątkowo drogie, w szczególności jeżeli korzystamy z autoryzowanych salonów. Jak ważne jest serwisowanie przekonałem się w zeszłym tygodniu podczas wizyty w oddalonym o kilka miejscowości sklepie komputerowym. Trasa nie była długa lecz droga niezbyt dobrze zachowana i wyboista. W drodze powrotnej wjechałem w dziurę, której nie zauważyłem i usłyszałem jak coś pękło, po chwili kierownica chodziła bardzo ciężko tak jakby bez wspomagania a kilka chwil później samochód zgasł.

 

Nie mając dużego wyjścia zadzwoniłem po pomoc drogową [autolaweta.krakow.pl]. Okazało się, że samochód dalej nie pojedzie i trzeba go holować do warsztatu. Jak się później dowiedziałem w moim aucie pękł pasek odpowiadający za wspomaganie kierownicy oraz pracę akumulatora. Żeby było ciekawiej, powiedzieli mi, że gdyby to była jedyna awaria w moim samochodzie to mógłbym w ten sposób spokojnie dojechać nawet do warsztatu, ale ponieważ nie oddawałem samochodu do serwisu regularnie nie dowiedziałem się wcześniej, że mam niesprawny akumulator. Pęknięcie paska doprowadziło do awarii systemu zasilania eklektyki w samochodzie co doprowadziło do braku prądu dlatego samochód nie mógł jechać dalej.

Przygoda ta nauczyła mnie jak ważne jest robienie regularnych przeglądów samochodu oraz jak bardzo kosztowne jest utrzymanie samochodu. Dlatego naprawdę przestrzegam was przed popełnieniem mojego błędu i próbie „zaoszczędzenia” na serwisie samochodowym, ponieważ dopiero w monecie jakiejś usterki bądź wypadku można przekonać się jak potrzebne i o ile tańsze od naprawy usterki której można było uniknąć są regularne przeglądy samochodowe. Naprawdę zachęcam do wykonywania regularnych przeglądów samochodowych.