zdrowe zęby zdrowe zęby

Rozwój stomatologii estetycznej

zdrowe zębyUzębienie zdobi każdego człowieka niezależnie od wieku. Ładne i równe zęby nie zmuszają do tuszowania uśmiechu, bądź zakrywania ust dłonią. Co raz więcej ludzi pragnie mieć ładne zęby (szczególnie młodsze pokolenie, lecz nie tylko) co powoduje, iż stomatologia estetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie.

Osobom, które z różnych powodów nie posiadają stuprocentowego uzębienia na przeciw wychodzi protetyka. Licznie powstające gabinety  oferują swoje usługi w konkurencyjnych cenach i gwarantują solidne wykonanie protez zębowych.

Stomatologia estetyczna pozwala spełnić marzenia o równym uzębieniu i dlatego w swojej ofercie posiada zabiegi korygujące kształt zębów, jak i diastemy, czyli przerwy między zębami. Stomatologia estetyczna poprawia również kolor uzębienia, usuwa przebarwienia. Tym samym spełnia marzenia o pięknym uzębieniu, gdyż umożliwia uzyskanie idealnego kształtu i koloru zębów. Wśród zabiegów jest również usuwanie osadu i kamienia, który niejednokrotnie potrafi oszpecić nawet równe i zdrowe zęby.

Do stomatologii estetycznej należy również zabieg fluoryzacji. Jest to nakładanie na zęby specjalnego żelu, który wnika w szkliwo zęba. Tym samym zapobiega próchnicy. Innym zabiegiem stosowanym zazwyczaj u dzieci jest lakowanie zębów. Zabieg wykonywany jest w obrębie zębów trzonowych, a jego zadaniem jest pokrycie głębokich bruzd między zębowych specjalną substancją. A wszystko również po to, by bakterie nie wnikały w ich głębię i nie przedostawały się na zęby i tym samym powodowały rozwój próchnicy.

Więcej o stomatologi estetycznej i wybielaniu zębów znajdziesz na stronie impla.com.pl/wybielanie-zebow. Polecam zajrzeć!