szerokie dzialanie algi chlorella szerokie dzialanie algi chlorella

Uzupełnij dietę o algi

W ostatnich latach zapanowała moda na zdrowy tryb życia. Polacy mają szerszą świadomość, jak ważna jest dieta oraz aktywność fizyczna w zachowaniu dobrej kondycji ciała i duszy. Dużą popularnością cieszą się trenerki fitness i motywatorki, na których czele stoją Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska. To one głównie dbają o to, by Polki ruszyły się z kanap i cieszyły zdrowym, pięknym, wysportowanym ciałem.

Podstawą jest oczywiście odpowiednia dieta skomponowana ze świeżych warzyw i owoców, którą uzupełniają suplementy diety. Zawierają one składniki, których brakuje w żywności, a które są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Można je zażywać w postaci proszków, tabletek, płynów, kapsułek czy tabletek.

szerokie dzialanie algi chlorellaDo takich suplementów zaliczają się algi, na czele z najpopularniejszą algą chlorella. Mają one zbawienny wpływ na nasz organizm. Algi dzielą się na morskie oraz słodkowodne. Algi są prawdziwym bogactwem witamin, minerałów, wpływa odchudzająco, odmładzająco i upiększająco na ciało. Chętnie stosują je panie nie tylko w postaci suplementów diety, ale także maseczek na twarz i ciało.

Chlorella natomiast ma właściwości oczyszczające, dlatego jest polecana w walce z nadwagą. Co więcej, chlorella z powodzeniem może zastąpić mięso w diecie wegetariańskiej. Przyspiesza także czas naprawy uszkodzonych tkanek, dlatego chlorella coraz częściej jest wykorzystywana przy gojeniu ran. Warto uzupełniać dietę suplementami, aby dostarczyć organizmowi wszystkich substancji odżywczych.