pijawki lekarskie do zabiegow hirudoterapii pijawki lekarskie do zabiegow hirudoterapii

Terapie naturalne – powrót do zdrowia

Medycyna akademicka nie radzi sobie z leczeniem chorób cywilizacyjnych. Dlatego coraz częściej wspomagają ją terapie naturalne. Są to najróżniejsze sposoby wspierające powrót człowieka zdrowia na przykład: leczenie pijawkami, czyli tak zwana hirudoterapia, ale też ziołolecznictwo, biorezonans czy nawet akupunktura.

Jako biorezonans określamy leczenie lub diagnozowanie przy wykorzystaniu wspomnianego biorezonansu (z angielskiego bioresonance terapy (BRT). Jest to specjalne urządzenie umożliwiające badanie organizmu człowieka przy wykorzystaniu drgań elektromagnetycznych. Dzięki takiemu badaniu można określić przyczyny dolegliwości organizmu człowieka oraz wskazać, gdzie w ludzkim organizmie one występują. Dzięki biorezonansowi można skutecznie wykryć przyczyny dolegliwości organizmu takie jak na przykład: boreliozę, alergeny, grzyby, wirusy, bakterie lub pasożyty.

Jedną z terapii naturalnych, po jakie najczęściej sięgamy, są pijawki lekarskie (hirudo medicinalis), od których pochodzi nazwa tej terapii, a więc hirudoterapia. Pijawka żywi się krwią kręgowców, w tym człowieka. W medycynie wykorzystywane są do leczenia żylaków, owrzodzenia podudzi, trudnych do wygojenia ran, zakrzepowego zapalenie żył, migren, bólów stawowych, krwiaków, obrzęków, reumatyzmu, chorób serca i wielu innych chorób.

pijawki lekarskie do zabiegow hirudoterapii

Jak to się odbywa i na czym polegają tego rodzaju zabiegi? Otóż pijawki w trakcie leczenia do krwi wstrzykują substancje substancje ograniczające rozwój toksycznych bakterii, oraz substancje przeciwzakrzepowe. Należy mieć jednak na uwadze, iż pijawkami leczyć nie można osób chorych na anemię, chorych z zaburzeniami krzepliwości krwi, chorych z niskim ciśnieniem oraz kobiet w ciąży.

Takiej terapii naturalnej z wykorzystaniem pijawek lekarskich warto poddać się w profesjonalnym gabinecie medycyny naturalnej. W Poznaniu hirudoterapia wykonywana jest tutaj: https://innmed.pl/hirudoterapia-czyli-terapia-pijawkami-lekarskimi/