miedziany zlew z baterią miedziany zlew z baterią

Miedziany zlew z baterią

Od absolutnie oszałamiającego po przetrwanie próby czasu, istnieje wiele wspaniałych powodów, aby rozważyć zainstalowanie miedzianego zlewozmywaka. Modne zlewy miedziane i baterie miedziane mają wiele zalet dlatego warto je rozważyć.

Czym są miedziane zlewozmywaki kuchenne?

Podobnie jak zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej lub porcelany, tak samo zlewy miedziane są dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach. Można je również zainstalować na wszystkie te same sposoby, co inne rodzaje zlewozmywaków, niezależnie od tego, czy chcesz zlew wpuszczany, czy zlewozmywak nablatowy lub podblatowy. Istnieje miedziany zlew, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, w tym postarzana lub polerowana miedź, która pasuje do dużych lub małych przestrzeni.

Plusy i minusy instalacji miedzianego zlewu kuchennego

Miedziane zlewozmywaki są zarówno kochane ze względu na swoje piękno, jak i budzące strach ze względu na konserwację, której wymagają. Prawda jest taka, że nie są trudne w pielęgnacji, ale będziesz musiał poświęcić trochę dodatkowej pracy i zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, aby zapewnić im doskonałą formę przez długi czas.

miedziany zlew z baterią

Niezrównany styl i jakość

Dostępne w wielu różnych polerowanych, matowych i rustykalnych wykończeniach, a także w wielu ekscytujących teksturach – w tym ręcznie kutych i gładkich – zlewy miedziane mogą wnieść tak wiele do ogólnego projektu kuchni. Mogą zgrabnie pasować do niemal każdego rodzaju przestrzeni, od konfiguracji inspirowanej chałupnictwem po efektowny, nowoczesny projekt kuchni. W dodatku uzupełnione o baterie miedziane prezentują się wprost genialnie.

Miedź jest naturalnie antybakteryjna

Choć może to zabrzmieć jak mit, miedź ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Jedno z badań w Letters in Applied Microbiology wykazało, że użycie miedzi na powierzchniach w szkole publicznej znacznie zmniejszyło obecność gronkowca złocistego, głównego źródła infekcji gronkowcem.

Ekstremalnie trwały

Wbrew powszechnemu przekonaniu miedziane zlewozmywaki nie są aż tak wybredne. Przy odrobinie większej troski niż zwykle dbasz o zlewozmywak, może on przetrwać całe życie. Również baterie miedziane są o wiele bardziej wytrzymałe niż baterie z większości innych materiałów.

Droższe niż inne rodzaje zlewów

Średni koszt instalacji zlewu wliczając materiały i instalację wynosi więcej nić w przypadku niektórych, innych materiałów, z których wykonywane są zlewozmywaki.

Instalacja miedzianego zlewu to zadanie, które najlepiej powierzyć profesjonalnemu hydraulikowi. Te zlewozmywaki, zwłaszcza w stylu wiejskim, są czasami tak ciężkie, że próba ich samodzielnego zainstalowania może być niebezpieczna. Wymagane są specjalne umiejętności i narzędzia, aby zapewnić, że ten delikatny materiał nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku długotrwałego użytkowania.