przewóz zwłok z zagranicy przewóz zwłok z zagranicy

Ostatnia droga zmarłego

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć naszej śmierci. Zdarzają się różne zdarzenia losowe, choroby i wypadki. Nasi bliscy odchodzą za szybko, a my często nie możemy się z tym pogodzić. Religia nakazuje należyty pochówek w szacunku. Sprawa komplikuje się jednak gdy nasza bliska osoba umrze poza granicami państwa. Samo sprowadzanie zwłok z zagranicy nie jest trudne gdyż zajmują się tym specjalnie wyszkoleni ludzi aby wszystko przebiegło w szacunku. Przywóz zwłok z zagranicy często odbywa się za pomocą samolotu. Jednak sprawa komplikuje się gdy chodzi o rzeczy bliskiej osoby. Dlatego zaleca się aby ktoś zajął się tym i osobiście dopilnował zabrania zwłok i rzeczy osoby zmarłej.
Chociaż na ten temat się mało mówi, właściwie wcale, to zjawisko nie jest obce światu. Każde z takich zabiegów to dodatkowe koszty związane ze sprawami logistyki. Zwłoki transportuje się w szczelnych trumnach, często ołowianych aby nic się im nie stało.Sprowadzanie zwłok z zagranicy nie jest łatwe ani przyjemne ale jest często konieczne.
Zdarza się również, że rodzina decyduje się na spalenie zwłok na miejscu i przetransportowanie urny z prochami. Jest to łatwiejsze do wykonania pod względem logistycznym. Urna nie jest ciężka ani nie zajmuje tak dużo miejsca jak trumna. Jednak wszystko zależy od rodziny i samego zmarłego, który mógł zadecydować za życia jak chce być pochowany. Jest to popularna praktyka.
Usługi pogrzebowe rozwijają się w ostatnich latach bardzo prężnie. Jest to wygodne dla rodzin zmarłego gdyż zakład pogrzebowy zajmie się wszystkim za nich, dopilnuje formalności i zorganizuje należytą uroczystość. Jest to ogromne odciążenie rodziny pogrążonej w żałobie. Koszty takiej usługi są nie małe ale trzeba się z tym liczyć gdyż osobie zmarłej trzeba zapewnić pogrzeb w należytym szacunku. Tego wymaga nasza religia.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy