krzyże krzyże

Transport zwłok zza granicy

Sytuacja, w której ktoś bliski umiera, zawsze jest bardzo trudna i tak naprawdę nigdy nie można powiedzieć, że byliśmy na to przygotowani. Nawet, jeżeli ktoś na co dzień mieszka daleko od nas, w innym kraju, to i tak przecież jesteśmy z nim bardzo związani.

Ludzie przecież nie wyjeżdżają za granicę ot tak sobie, tylko najczęściej jest to poszukiwanie lepszego życia. Z taką osobą z naszej rodziny utrzymujemy więc kontakt telefoniczny, internetowy, czasami nawet odwiedzamy się osobiście, aż do czasu… No właśnie, do czasu gdy coś się stanie i ta osoba odejdzie. Najgorzej, gdy jest to jakiś nagły wypadek, na przykład samochodowy. Z czymś takim najtrudniej jest się pogodzić, czujemy bowiem, że taka osoba mogłaby przecież spokojnie dalej żyć. Niewiele łatwiejsza do przetrawienia jest poważna choroba, która w ten sposób zbiera swoje żniwo. Wtedy z kolei czujemy, że los potraktował nas i naszego bliskiego bardzo niesprawiedliwie.

Dodatkowy problem i bardzo przykra sytuacja jest wtedy, gdy zmarły bliski lub członek rodziny nie posiada tam za granicą żadnych bliskich krewnych. Logiczne jest więc, że to my musimy się zająć pochówkiem i logiczne jest też, że skoro osoba ta urodziła się i wychowała w Polsce, to pogrzeb powinien się odbyć właśnie tutaj. Tylko w jaki sposób sprowadzić zmarłego do kraju? Będziemy musieli skorzystać z usług firmy, która oferuje transport zwłok z zagranicy. Nie możemy bowiem zrobić tego sami, wymaga to wielu zezwoleń, a taka firma zajmuje się sama wszystkimi formalnościami, zarówno w kraju jak i tam na miejscu. Możemy być więc spokojni, że wszystko zostanie przeprowadzone prawidłowo.

Zobacz: Transport zwłok z zagranicy | epitafium-przewozy.pl