wplyw nauki gry na pianinie na rozwoj czlowieka wplyw nauki gry na pianinie na rozwoj czlowieka

Pianino sposobem na lepszy byt

Muzyczny instrument strunowy z grupy młoteczkowych, czy inaczej klawiszowych, przynosi nam na myśl skojarzenia z muzyką patetyczną i podniosłą. Druga połowa XIX wieku to okres największej popularności pianina, które wyparło fortepian. Nauka gry na tym instrumencie może być bardzo ciekawym doświadczeniem, które przyczyni się do harmonijnego rozwoju człowieka.

Instrumentalny wpływ na rozwój człowieka

wplyw nauki gry na pianinie na rozwoj czlowiekaGra na pianinie to nie tylko przyjemne brzmienie, ale również ogromna ilość poświęconego czasu na jego naukę. Opanowanie techniki gry nie jest łatwym zadaniem, ale warto podkreślić ile pozytywnych aspektów związanych jest z podjętym wysiłkiem. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że nauka gry na pianinie wspomaga umiejętność skupienia się i koncentracji. Muzyczny porządek wpływa na rozwój logicznego myślenia oraz zwiększa poziom naszej inteligencji i ogólnej orientacji.

Co więcej, systematycznie ćwiczenie poprzez lekcje gry na pianinie rozwija naszą pamięć słuchową, wzrokową i zdolności manualne. Wiąże się to w dużym stopniu z większą wiarą we własne możliwości i siły poprzez występy publiczne. Pomagają nam one uodpornić się na stres oraz uzyskać stabilność emocjonalną, co, nie trzeba nikogo przekonywać, dotyczy każdego z nas. Muzykowanie w grupie rozwija łatwość porozumiewania się z otoczeniem, co tym samym przekłada się na większą wydajność podczas pracy w zespole.

Nauka bez wychodzenia

Szansę na wszechstronny rozwój przy pomocy pianina daje nam nie tylko szkoła muzyczna. Nasza nauka gry na pianinie może być realizowana praktycznie bez wychodzenia z domu. Trzeba jedynie skorzystać z indywidualnych lekcji w naszym domu, czyli zatrudnić prywatnego nauczyciela. Jeśli jednak wolimy uczyć się poza domem, bo na przykład we własnym mieszkaniu mamy problem ze skupieniem, to bez trudu znajdziemy nauczyciela dającego korepetycje pianina u siebie. Jak widać mamy wybór w kwestii sposobu nauki gry na pianinie i od nas zależy na jaki wariant się zdecydujemy.

Nauka Gry Na Pianinie (Kraków) | http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/