Trudne rodzinne przeżycia

Śmierć w rodzinie to bardzo trudne przeżycie, które wiąże się z przykrymi emocjami. Żałoba po stracie bliskiej osoby jest niezwykle trudna i bywa tak, że potrafi przerosnąć człowieka. Nie jest niczym łatwym pogodzenie się ze stratą, zresztą nie jest nawet możliwym, aby od tak zapomnieć o kimś, kto miał znaczenie w naszym życiu, łączyły nas więzy krwi.

Jako, że firmy pogrzebowe (Kraków polecamy EPITAFIUM) świadczące usługi na terenie kraju i nie tylko, wiedzą z czym to się wiąże, to podejmują także działania, które pomogą zlecającym przejść przez ten okres bez wielkiego obciążenia psychicznego. Człowiek w żałobie może być tak pogrążony w smutku, że nie będzie nawet w stanie zająć się sprawami codziennymi, a co dopiero organizacją pogrzebu. Na szczęście, w takich momentach na pomoc śpieszy doskonała kadra, która nie tylko jest profesjonalna, ale i empatyczna. Nie jest niczym łatwym zajmować się i stanowić wsparcie dla klientów, a do tego świadczyć usługi. Jednakże wiedza i doświadczenie sprawiają, że taka praca nabiera innego wymiaru. To niełatwe, aby pogodzić się z tym, że ludzie odchodzą, ale łatwiej jest poradzić sobie z pochówkiem, kiedy nie wszystko jest na głowie osoby będącej w żałobie.

W tym celu firmy pogrzebowe nie tylko są czynne całą dobę każdego dnia tygodnia, ale także przedstawiciel zakładu jest w stanie pojawić się tam, gdzie wezwie go zlecający. Omawia wówczas szczegóły tak, aby zaplanować najważniejsze i móc zacząć działać zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami zlecającego. Przygotowywany jest nekrolog, oprawa scenerii, ale też dobór muzyki, kwiatów, czy rodzaju stypy, o ile w ogóle jest w planach.
Jeśli chodzi o odbiór zwłok, to również odbywa się każdego dnia całodobowo. Pochówek może być świecki, jak i ten zgodny z wyzwaniem. Zlecający może poprosić o kremację ciała, czy drugorzędne sprawy, jak o florystykę pogrzebową. Notabene, ta druga może zawierać kompozycje złożone z kwiatów ciętych, wiązanek, bukietów, wieńców pogrzebowych, czy wiązanek. Oprawa muzyczna powinna być tak dopasowana, aby nie była zbyt głośna czy za cicha. I oczywiście dopasowana do panujących warunków. Ze zmarłym można się pożegnać w kaplicy pogrzebowej, co sprawi, że bliscy będą mieli dobre warunki do pełnego zadumy pożegnania ze zmarłym. Zgromadzeni na pogrzebie mogą przyjechać, ale też wrócić do wyznaczonego miejsca przemieszczając się autokarem lub busem. Takie zakłady oferują również usługi kamieniarskie, czyli m.i.n składanie, demontaż nagrobków lub kucie liter nagrobkowych.