bezpieczenstwo pracownika bezpieczenstwo pracownika

Szkolenia bhp ważne czy nie?

Coraz więcej osób, zwłaszcza tych młodszych podważa sens szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dużo osób traktuje go jako coś przymusowego i zbędnego i jest to niestety bardzo powszechne podejście do tego tematu. Czas przekonać ludzi, że nie jest to tylko strata czasu, a kurs taki niesie ze sobą wiele pożytku. Trzeba zdać sobie sprawę, że uważne zaliczenie takiego szkolenia może w przyszłości pozwolić na uniknięcie wypadku podczas pracy, a w przypadku jego wystąpienia nawet na uratowanie życia ludzkiego.

Prawidłowo zaliczone szkolenia bhp są bardzo istotnym elementem szkoleniowym dla każdego potencjalnego pracownika. Jak dobrze wszystkim wiadomo, w naszym kraju ukończenie takiego szkolenia jest obowiązkowe dla każdego nowo zatrudnionego pracownika w firmie. Na nasze realia jest to bardzo dobre, że pracodawca zostaje zmuszony do przeprowadzenia szkolenia bhp, bo znając podejście ludzi w tym kraju, gdyby kursy te nie były obowiązkowe, to prawdopodobnie mało który pracodawca wydawałby bez przymusu pieniądze na ten cel.

bezpieczenstwo pracownika

Natomiast obecnie jeśli potencjalny pracownik zostanie zatrudniony do pracy bez posiadania odpowiedniego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, to pracodawcę mogą spotkać naprawdę poważne konsekwencje, z bardzo wysokimi karami pieniężnymi włącznie, co może okazać się bardzo kosztownym ciosem dla danej firmy.

Znalezienie odpowiedniej firmy przeprowadzającej szkolenia bhp w Krakowie nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problemem – patrz: kursy bhp este-secura.pl. Firmy takie ogłaszają się na każdym kroku i znajdziemy je w oka mgnieniu. Należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na ceny jakie sobie liczą, ale również to, jak przeprowadzają takie szkolenie i czy skoro już za nie płacimy nasi pracownicy skorzystają z niego i wyniosą coś, co zaprocentuje w przyszłości. Pracownik musi sobie zdawać sprawę, że jeśli ucierpi w jakimś wypadku w miejscu pracy, a nie będzie miał zaliczonego szkolenia bhp, to może nawet nie otrzymać odszkodowania.